0(422) 322 30 30
2. Kanalboyu Eski Nikah Dairesi Karşısı Malatya
Çalışma Saatlerimiz - Working Hours
H.İçi - Weekdays : 10.00—17.00, C.tesi-Sat: 11.00—15.00

Kaplama (Kron)

Diş hekimliğinde kaplama (kron) yapımında, doğal diş rengini taklit etmek amacıyla dental seramikler kullanılmaktadır. Hastanın diş rengine göre çok geniş bir renk yelpazesi sunan seramiklerin bir çok çeşidi mevcuttur. eksik dişin ağızdaki lokasyonu, hastanın çiğneme kuvveti ve hastanın diş rengi göz önünde bulundurularak en uygun materyal seçilmektedir.

Full Seramikler

herhangi bir altyapı malzemesi olmaksızın kullanılan dayanıklılığı arttırılmış seramiklerdir. genellikle yüksek çiğneme kuvvetinin olmadığı ön grup dişlerde tercih edilirler. çok yüksek bir estetiğe ve ışık geçirgenliğine sahiptirler. doğal dişlere en yakın materyallerdir.

Zirkonyum

seramiklerin dayanıklılığını arttırmak amacıyla kullanılan bir altyapı materyalidir. beyaz renkli bir metal alaşımıdır. ışık geçirgenliği full seramiklere göre daha az olmakla beraber estetik olarak son derece tatminkar sonuçlar alınabilmektedir. hem yüksek estetik gerektiren ön bölgelerde hem de dayanıklılık gerektiren arka bölgelerde rahatça kullanılabildikleri için sıklıkla tercih edilen bir materyaldir.

Monolitik Zirkonyum

dayanıklılığı çok yüksek derecede arttırılmış yeni jenerasyon bir zirkonyum çeşididir. ilk üretildiği zamanlarda estetik olarak ışık geçirgenliği düşük olduğu için pek tercih edilmeyen monolitik zirkonyumlar günümüzde daha estetik bir görüntüye kavuşmuşlardır. hala ışık geçirgenlikleri diğer alternatiflere göre daha düşük olmakla birlikte dayanıklılıklarının çok yüksek olması sebebiyle özellikle diş sıkma (bruksizm) alışkanlığı olan hastalarda en iyi alternatif olarak öne çıkmaktadır.